subtitles-Learn-a-foreign-language

یادگیری زبان جدید با زیرنویس

یادگیری زبان

آیا می توانید با تماشای فیلم زیرنویس دار، زبان یاد بگیرید؟ جواب کوتاه، مثبت است. زیرنویس برای تقویت یادگیری یک زبان جدید، راه بسیار موثری است.

 

در میان مزیت های زیاد، زیرنویس ها روش جدیدی را برای درک و فهم زبان ارائه می دهند. در حقیقت، طبق مطالعات صورت گرفته در بخش روان شناسی زبان، هنگامی که به طور مدام از زیرنویس استفاده می شود، به شخص کمک می کند تا سریع تر زبان را یاد بگیرد.

 

یکی از یافته های اصلی این مطالعات این بود که شنیدن و خواندن یک زبان خارجی به صورت همزمان به آواشناسی زبان، کمک می کند. علاوه بر این، دایره واژگان را نیز افزایش می دهد.

 

دیگر مزایای تماشای فیلم زیرنویس شده چیست؟ مزایای تماشای فیلم با زیرنویس:

 

• سرعت خواندن و درک گوش دادن را افزایش می دهد
• فرهنگ لغت را بالا می برد
• تشخیص کلمه و گرامر را تقویت می کند
• به تجسم یک زبان جدید کمک می کند

 

زیرنویس سرعت خواندن و درک گوش دادن را افزایش می دهد

توانایی درک و فهم آنچه که خواندید و شنیدید یکی از جنبه های چالش برانگیز یادگیری یک زبان جدید است. هنگامی که یک شخص بومی (با لهجه) صحبت می کند، تکه های گفتاری صدا به سرعت به هم متصل می شوند و اغلب برای گوش هایی که به آن زبان آشنا نباشند، قابل تشخیص نیستند.

 

برخلاف برنامه های یادگیری زبان (apps) یا کلاس های زبان های خارجی که به طور معمول سرعت صحبت کردن را کاهش می دهند، فیلم های زیرنویس دار، با سرعت یک مکالمه عادی اجرا می شوند. برای زبان آموزان جدید، این شکل از مکالمه، ممکن است سریع تلقی شود. اما، درک شنیداری شما را افزایش می دهد و به افزایش سرعت خواندن کمک می کند.

 

زیرنویس فرهنگ لغت را افزایش می دهد

یکی از بهترین مزایای تماشای فیلم های خارجی، پیشرفتی است که می توانید در زبان تجربه کنید. نه تنها مجموعه ای کامل از عبارات و اصطلاحات مکالمه را یاد خواهید گرفت، بلکه آنها را در عمل، تجربه خواهید کرد. تقریبا ماهر شدن در کار سخت است و نیاز است با افرادی که آن زبان را صحبت می کنند، صحبت کنید. تماشای فیلم های خارجی با زیرنویس می تواند به روند یادگیری زبان جدید سرعت دهد.

 

راهنما: دیالوگ های فیلم و عبارات معمول را با صدای بلند تکرار کنید تا در واژگان جدید استاد شوید. این کار پس از مدتی به شما کمک می کند تا هنگام صحبت کردن، بیشتر با اعتماد به نفس و طبیعی به نظر برسید.

 

زیرنویس تشخیص کلمه ها و گرامر را تقویت می کند

شما ممکن است راهی برای گفتن نیاز های روزمره مانند ناهار یا هتل را بدانید ولی فیلم ها شما را با عبارات جدید درگیر می کنند. بعضی از آنها ممکن است نسبت به چیزی که شما یاد گرفته اید، بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند. چطور ممکن است؟ اغلب فیلم های خارجی کمتر از واژه های رسمی و عامیانه که در میان زبان مادری شایع هستند استفاده می کنند. خواندن زیرنویس ها برای بینندگان، یک راه عالی است تا واژگان خود را گسترش دهند.

 

خواندن زیرنویس ها هنگامی که به نمایش در می آیند، به تقویت گرامر نیز کمک می کند. از دکمه مکث (play/pause) استفاده کنید و متنی را که روی صفحه نمایش است مطالعه کنید. این به زبان آموزان کمک می کند تا انواع فعل، زمان ها و عبارات را شناسایی و درک کنند. مشاهده یک زبان جدید در این روش غیر متعارف منجر به درک بسیار بهتر آن زبان می شود.

 

حالت دیداری فیلم ها یک تاثیر اضافی دارد

فیلم ها چندین برابر تصاویر ارزش دارند، به ویژه هنگامی که می خواهید یک زبان جدید یاد بگیرید. جنبه دیداری فیلم به درک صداها کمک می کند، به علاوه یادآوری واژگان را به همراه خواهد داشت. این به این معنی است که شما هنگام تماشای یک فیلم با زیرنویس، بیشتر یاد می گیرید تا زمانی که فقط به صدا گوش دهید. چرا؟ چون آن را به صورت دیداری درک کرده اید.

 

تاثیر دیگر مشاهده فیلم، انگیزه ای است که برای ادامه دادن آموزش، در زبان آموزان ایجاد می کند. در مقایسه با فلش کارت های زبان، انگیزه ایجاد شده چند برابر است.

 

نکاتی برای یادگیری زبان جدید با استفاده از زیرنویس

احساس می کنید که برای یادگیری یک زبان جدید با زیرنویس انگیزه پیدا کرده اید؟ از همین لحظه شروع کنید.

 

۱٫ اگر تازه شروع کرده اید، زیرنویس را در حالتی اجرا کنید که زبان گفتاری فیلم، به زبان مادریتان پخش می شود. زیرا به تشخص کلمه ها کمک می شود. هنگامی که احساس اعتماد به نفس بیشتری کردید، می توانید زبان صوتی را به زبان مشابه زیرنویس تغییر دهید. این امر به شدت مهم است و به تقویت یادگیری زبان کمک می کند.

 

۲٫ فیلم های کوتاه و سرگرم کننده ببینید. چرا؟ این ویدیوها دایره واژگان کمتری دارند. همچنین، سه دقیقه فیلم کوتاه در یوتیوب می تواند احساس راحتی بیشتری داشته باشد. حتی با اینکه این فیلم ها فیلم های کاملی نیستند، شما همچنان تمام مزایای ذکر شده را دریافت می کنید.

 

۳٫ اگر سریال های خارجی، مانند سریال های شبکه Netflix یا HBO را دنبال می کنید، در حال حاضر هم وقت خود را در این کار گذاشتید، پس چرا چیزی یاد نگیرید؟

 

۴٫ فیلم هایی به یادماندنی در ذهنتان دارید که خیلی دوستشان داشته باشید؟ آن ها را دوباره و همراه با زیرنویس تماشا کنید. از آنجا که شما قبلا دیالوگ ها را می دانید، این باعث می شود که زیرنویس ها را بسیار ساده تر بخوانید و درک کنید.

 

۵٫ تکرار کنید! فیلمی را پیدا کنید که آنقدر برایتان جذاب باشد که به طور مرتب آن را تماشا کنید تا جایی که همراه با بازیگران صحبت کنید. این روش یادگیری زبان، برای بسیاری از زبان آموزان، اثبات شده است.

 

۶٫ یک بخش از فیلم یا نمایشی را که به آن علاقه دارید، انتخاب کنید. ابتدا، آن را از نظر فرهنگی تماشا و درک کنید. سپس دوباره آن را تماشا کنید اما این بار بر روی گفتگو ها تمرکز کنید و از جملات معنی دار یادداشت برداری کنید.

 

نتیجه استفاده از زیرنویس

از بین روش های یادگیری زبان، یادگیری زبان جدید با زیرنویس  یک راه سرگرم کننده و جذاب است، که با آن به سرعت زبان جدیدی را یاد می گیرید.

نویسنده :
انتشار :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =