set-up-a-healthy-home-workspace

راه اندازی فضای کاری سالم در خانه

مطالب ویژه

آیا میخواهید بیشتر پول کسب کنید و در خانه به عنوان یک مترجم کار کنید؟ راه اندازی فضای کاری سالم در خانه می تواند به شما کمک کند تمرکز کنید و کارایی خود را افزایش دهید.

 

مترجمین در دفتر کار خود نیازمند وسایل خاصی هستند، که ممکن است همه مشاغل به آن ها نیازی نداشته باشند. این موارد شامل:

 

• صندلی یا مبلمان ارگونومیک
• صفحه کلید و نمایشگر خوب
• محافظ دست و مچ دست

 

در ادامه ایده هایی برای راه اندازی فضای کاری سالم در خانه می توانند به شما کمک کنند که کارآیی بیشتری داشته باشید، فشار عضلانی را کاهش دهید و حتی سریعتر ترجمه و تایپ کنید.

 

در خانه یک فضای کاری خوب را انتخاب کنید

نیاز نیست که فضای کاری خانه شما یک اتاق کامل را فر بگیرد. میزی را در گوشه راهرو قرار دهید، چند قفسه شناور به قسمت هایی از دیوار که بدون استفاده اند، متصل کنید و وسایل تزئینی قرار دهید. وسایل تزئینی می توانند محیط را راحت و مهیج کنند، بدون اینکه دچار حواس پرتی یا خسته کننده شوند، خب شما نیمی از راه را رفتید.

 

قفسه شناور

قفسه شناور

یک میز ارگونومیک تهیه کنید

مترجمی مستلزم آن است که زمان زیادی را پشت یک میز قرار بگیرید، بنابراین یک میز خوب باید از ایجاد استرس یا درد جلوگیری کند، همچنین دارای یک فضای بزرگ باشد، به طوری که تمام تجهیزات و لوازم مورد نیاز شما، در جای خود قرار بگیرند.

 

میز “استاندارد” –این شرایط را برای شما فراهم میسازد تا ارتفاع شما نسبت به صفحه نمایش کامپیوتر ۸-۱۱ سانتی متر. در نظر داشته باشید تا در صورت نیاز به وسیله پایه نگه دارنده ارتفاع مانیتور خود را افزایش دهید. سالمترین انتخاب استفاده از استند دسک های ایستاده نشسته است که به شما اجازه می دهد موقعیت خود را در طول روز تغییر دهید.

 

استند دسک های ایستاده نشسته

استند دسک های ایستاده نشسته

 

یک صندلی اداری خوب تهیه کنید

صندلی ارگونومیکی را انتخاب کنید، که تغییر ارتفاع صندلی و شیب پشتی آن به راحتی میسر باشد. استراحت گاه های آرنج باید به نحوی باشند که زاویه دستان شما ۹۰ درجه باشد. پشتی صندلی باید گودی کمر شما پر کند، به این معنی که منحنی کمر شما به صورت طبیعی قرار بگیرد.

 

زمانی که نشستید، باید حداقل ۲ سانتی متر (یا فاصله ۳ ۴ انگشت) بین جلوی صندلی و پشت زانوی خود فاصله ایجاد کنید. اگر فاصله جلو صندلی با زانوی شما خیلی زیاد یا خیلی کم باشد، می تواند منجر به بروز مسائل مربوط به فشار و یا گردش خون را ایجاد کند.

 

نمی خواهید برای میز یا صندلی جدید پولی صرف کنید؟ برخی از میزهای آشپزخانه دارای ارتفاع مناسبی جهت ایستاده کار کردن دارند. شما مطمئنا می توانید از میز و صندلی های موجود خود برای کار ترجمه استفاده کنید، اما اطمینان حاصل کنید که این امکان را برای شما فراهم می کند تا راحت بنشینید و دستان شما راحت باشند.

 

ابزارهایی را که برای ترجمه نیاز دارید جمع آوری نمایید

به عنوان یک مترجم در گروه ترجمه آنلاین، شما فقط نیاز به چند ابزار اساسی دارید:

 

• کامپیوتر
• اتصال راحت به اینترنت
• مهارت های قوی انگلیسی

 

با این حال، ممکن است بخواهید دیگر تجهیزات ترجمه را برای بالابردن کارایی درنظر بگیرید. برای رایانه خود این موارد را در نظر بگیرید:

 

• فرهنگ لغت استاندارد
• صفحه نمایش حداقل ۱۵-۱۷ اینچ مات (هر چه بزرگتر باشد برای محافظت از چشمان شما بهتر است)
• نرم افزار حسابداری برای ردیابی درآمد و وقت صرف شده
• حداقل ۴ گیگابایت رم

 

در نظر داشته باشید افزونه ای را بر روی مرورگر خود نصب کنید، که به شما اجازه می دهد وبسایت های مشخص شده را مسدود کنید. این موضوع به کاهش حواس پرتی ها مانند صفحات فیس بوک یا یوتیوب کمک خواهد کرد.

 

سایر ابزارهای مورد نیاز:

 

• حتی اگر از لپ تاپ استفاده می کنید، از صفحه کلید کامل استفاده کنید تادستان خود را از کمردرد حفظ کنید
• هارد دیسک خارجی برای پشتیبان گیری
• دیکشنری های صنعتی، بسته به موضوع ترجمه، مانند لغت نامه های حقوقی یا پزشکی

 

هنگام تایپ ترجمه، از دست ها و مچ دست خود محافظت کنید

 

نشانگان مجرای مچ دستی (Carpal tunnel syndrome) در میان افرادی که زمان زیادی را با رایانه صرف می کنند، رایج است، اما اگر زود متوجه علائم آن شوید، می توان از آن را برطرف کرد. هنگامیکه مچ دست های شما بر روی میز یا صفحه کلید برای مدت زمان طولانی استراحت می کند، می تواند عصب میانی را تحت فشار بگذارد و باعث علائمی مانند درد، بی حسی یا سوزش شود.

 

یک مچ بند آتل دار (یا دو عدد) می تواند مچ دست را برای قرار گرفتن در موقعیت صحیح تشویق کند و خطر آسیب را کاهش دهد، حتی اگر همیشه آن را نپوشید. برخی از تایپست ها به جای استفاده از مچ بند آتل دار از دستکش های بخصوص استفاده می کنند، تا زمانی که توانایی شما را برای تایپ سلب نکند، مشکلی ندارد.

 

ایده خوبی است که وقفه های مکرری را برای انجام حرکات کششی، پیاده روی یا انجام وظایف دیگر ایجاد کنید. بهتر است که تجهیزات تقویت مچ دست را روی میز یا نزدیک خود قرار دهید. وسایلی مانند توپ ضد استرس، خمیر بازی، فنر تقویت مچ یا حتی انجام بازی Lego!

 

مچ بند آتل دار

مچ بند آتل دار

نتیجه گیری

راه اندازی فضای کاری سالم در خانه نباید ترسناک، پیچیده یا هزینه بر باشد. فضایی راحت را انتخاب کنید که به تمرکز شما کمک می کند، تجهیزات لازم را فراهم کنید و مطمئن شوید که در مقابل فشار و آسیب ها از خود محافظت می کنید.

نویسنده :
انتشار :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =