اهمیت موضوع پایان نامه برای مهاجرت

اهمیت موضوع پایان نامه برای مهاجرت

در این قسمت نگاه کوتاهی می‌کنیم به موضوع پایان نامه‌ها، برای کسانی که قصد مهاجرت دارند.

سعی می‌کنیم که موضوعاتی را بررسی کنیم تا درک بهتری از اهمیت پایان نامه برای مهاجرت داشته باشید.

نرخ مهاجرت در اروپا روند کاهشی داشته است. به طوری که نزدیک به نرخ مهاجرت در سال ۲۰۱۵ شده است؛ که این اتفاق در بیشتر کشور‌های غربی و اروپایی رخ داده است. طبق مطالعه‌ای که توسط سازمان نظر سنجی در اروپا انجام شده است، مهاجرت از جمله دو چالش اساسی در اروپا است که همین چالش هم در حال کم شدن است. با این اوصاف، با این که اضطراب در مهاجرت به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است، اما برخی کشور‌ها مثل دانمارک و آلمان، همچنان از جمله کشور‌هایی هستند که با این قضیه مخالفند.

اداب و رسوم

مشکل اصلی این کشور‌ها با مهاجرت این است که، مهاجران برای شرکت کردن در برخی فعالیت‌های اصلی این کشور ها، مسئولیت‌ها را به عهده بگیرند و به نظرشان این برای بهتر شدن کشورشان مناسب نیست. یکی دیگر از موضوعات مهم در این رابطه، آداب و رسوم کشور‌ها است، که باید از طرف مهاجران پذیرفته شود. به عنوان مثال، برخی از این کشور ها، لباس‌های مرسوم خود را بسیار با ارزش می‌دانند، قبول نکردن این لباس‌ها توسط مهاجرین، به نوعی توهین و سوء استفاده از فرهنگ آن‌ها تلقی می‌شود. دربرخی دیگر از کشور ها، مهاجرین باید برای افزایش شانس پذیرفته شدن ویزایشان آداب و رسوم آن کشور‌ها را تمرین و اجرا کنند.

 اهمیت موضوع پایان نامه
 
به هر حال بیشتر این مسائل برای کشور‌های میزبان، بسیار حائز اهمیت هستند و مهاجرین حتماً باید آن‌ها را جدی بگیرند. در این مقاله سعی کردیم تا مهمترین موضوعات در مورد داشتن یک پایان نامه قوی را بررسی کنیم تا بتوانید به راحتی این موضوع را پشت سر بگذارید.

اظهاراتی در مورد مهاجرت

حتما متوجه شده اید که در حال حاضر، سیستم آموزشی و تحصیلی، با زندگی روزمره انسان‌ها در آمیخته و فعالیت روزمره ما نیز در حال ورود به نظام آموزشی است. این سیستم، در واقع ارزیابی دانش آموزان و دانشجویان، بر اساس تجربیات آن‌ها است و این امر به دلیل رویکرد دانشگاه‌ها و مدارس با معیار‌ها و ضوابط سنجش مهارت‌های اجتماعی دانشجویان و دانش آموزان است؛ که همین مسئله، بهترین روش برای ترغیب کردن است. چطور می توانید به بهترین نحو دیگران را ترغیب به نوشتن کنید؟ در واقع وقتی می خواهید کسی را متقاعد کنید، باید به طرف مقابل چیزی را اثبات کنید.

در هر جایگاهی که هستید، آیا قابلیت همراه شدن با ایده‌های مختلف از موضوعات متفاوت که به شما نسبت می دهند را دارید؟ آیا می توانید تحقیقات جامع و درستی که هنگام ارائه آن، توجه همه را به خود جلب کند انجام دهید؟ این سوالات گام موثری در مفهوم کلی انتخاب پایان نامه است. موضوعات پژوهشی برای پایان نامه ها، در حقیقت مربوط به ارزیابی مهارت‌های تحقیق و ارائه اطلاعات آن است.

در واقع شما اطلاعات را همراه با خود دارید و حالا چالش اصلی در ارائه آن اطلاعات و بیان کردن آن‌ها است. برخی نویسندگان مطالب جالب و زیبایی برای به اشتراک گذاشتن با خوانندگان دارند؛ اما فاقد مهارت کافی در انتقال این مطالب هستند. همین موضوع همه چیز را خراب می‌کند. این مهارت‌‌ها را باید از فعالیت‌های روزمره خود بیاموزیم و آن‌ها را در قالب نوشتار پیاده کنیم.

 نوشتن پایان نامه
 
نوشتن مقالات دانشگاهی، یک فرمت و قالب استاندارد دارد که در هنگام نوشتن باید طبق آن‌ها پیش بروید. الگو‌های خاصی در این مورد وجود دارد که در حال توسعه هستند. همه این‌ها به نظم در ساختار نوشتار مربوط می‌شود. مثلاً  این مقاله درباره مهاجران است و همین مقاله باید از استاندارد (APA (American Psychological Association پیروی کند.

نوشتن دیگر موضوعات باید از فرمت (MLA (Modern Language Association پیروی کند. این فرمت‌ها و قالب‌ها بر اساس فاصله کلمات ، فونت‌های استفاده شده، نحوه ساخت و چیدمان عناوین و موضوعات و موارد دیگر است. برای نوشتن درباره موضوعات مختلف، که در این مقاله در مورد مهاجرت است، یک نویسنده ابتدا با مقدمه‌ای که توضیحات مختصری در مورد عنوان اصلی است شروع می‌کند. پس از مقدمه، قسمت اصلی نوشته که در مورد مهاجرت است را می‌نویسد. در متن اصلی باید از تمام نظریات و ایده‌ها که درباره مهاجرت و مهاجرین داشته اید را بیان کنید. موضوع پایان نامه، که در مقدمه قسمتی درباره آن بیان شد، در این قسمت به صورت کامل بیان می‌شود. توجه شود که هنگام ترجمه مقاله هم این نکات باید رعایت گردد.

 نمونه‌ای از فرمت APA

 

 

در پایان‌ نامه، باید حداقل موارد زیر را رعایت کرده باشید

  •  اطلاعات را واضح و صریح بیان کنید. مخاطب باید فقط با خواندن تز، احساس رضایت کند. همیشه مرتبط با موضوع تان صحبت کنید. در مورد آنچه که در کل مقاله مهم است، راهنمایی‌هایی ارائه دهید. به مخاطبان خود این شانس را بدهید تا در مورد نتیجه گیری‌های احتمالی مهاجرت شما تصوراتی داشته باشند.
  •  رسیدگی به سوالات احتمالی: پایان نامه‌ای که نوشته اید، باید به‌اندازه کافی با ثبات و جامع باشد تا سوالاتی که در ذهن مخاطبان ایجاد می‌شود را پاسخ بدهد. مقاله شما تهیه و ثبت می‌شود؛ این بدین معناست که در زمان غیبت شما، اطلاعات مقاله تان است که جایگزین شما می‌شود. شاید شما قصد پاسخ به سوالات را نداشته باشید، اما نوشته و مقاله شما است که این کار را به جای شما انجام می دهد.
  • نقطه نظرات و دیدگاه شما باید توسط مخاطبان دیده شود. اینکه چرا شما روی این عقاید پافشاری می‌کنید نیز باید در مقاله گنجانده شود.
  •  اظهارات پایان نامه، حالا به عنوان بخشی از قسمت مقدمه استفاده می‌شود. زمانی که پاراگراف مقدمه را می نویسید، به صورت کلی موضوع پایان نامه را نیز در آن قرار دهید.
 ممکن است در هنگام تدوین پایان نامه ها، موضع گیری کنید؛ کاملا طبیعی است و این بخشی از کار است. مکانی که شما انتخاب کرده اید، در حقیقت استدلال مهاجرین برای نوشتن پایان نامه است و همین موضوع آن‌ها را برانگیخته کرده است. همین قضیه منجر به تفاهم نداشتن بین دو طرف می‌شود. در یک طرف حمایت است و در طرف دیگر مخالفت دیده می‌شود.

اگر با رعایت دستورالعمل‌ها در این مورد، همچنان موضوعات گیج کننده‌ای برای شما به وجود می‌آید، باید از بالا به آن نگاه کنید و به دنبال راه حل آن‌ها باشید. در یک قسمت متوقف نشوید و سکوت نکنید. هنوز هم می توانید ادامه دهید و از دیگران بپرسید و این برای ادامه مسیر بسیار خوب است. همکاران، مدرسان و پیشکسوتان، در روند انجام کار به شما کمک می‌کنند. فقط کافی است که از آن‌ها راهنمایی بخواهید. تنها چیزی که باید به آن توجه کنید این است که موضع خود را مشخص کنید. پایان نامه شما موافق مهاجرت است یا مخالف آن.

 داشتن یک تز قوی برای پایان نامه

 

 

موارد مهم در مورد پایان نامه

موارد زیر، گرچه به نظر ساده می رسند، اما در نوشتن یک پایان نامه به شما کمک بزرگی خواهد کرد:
  •  از موضوع اصلی دور نشوید و این یعنی نه زیاده ‌روی کنید و نه کم اهمیت باشید.
  •  حتما اطلاعات را از منابع معتبر دریافت کنید. مطمئن شوید، هر چیزی که می نویسید و می‌خواهید ارائه دهید، غیرقابل انکار باشد و باید موضوعی باشد که نتوانند آن را رد کنند. کاری که انجام دادن آن بسیار الزامی است این است که اعتماد مخاطبان تان را جلب کنید.
  •  یک پایان نامه خوب، باید مستقل باشد. باید ادعا‌هایی داشته باشد و از آن‌ها دفاع کند.
  • -احساسات خوانندگان و مخاطبان پایان نامه را درگیر کنید. احساساتی کردن مخاطب، یک راه موثر برای ترغیب کردن آن‌ها است.
  •  به مخاطبانتان نشان دهید که نسبت به نگرانی‌های آن‌ها حساس هستید. مقاله شما نه تنها در مورد مشکلات مربوط به موضوع مخاطبان صحبت می‌کند، بلکه برای آن‌ها راه ‌حل‌‌هایی را نیز پیشنهاد می¬دهد.
  • به طور خلاصه، همیشه در مورد پایان نامه، منظم تمرین کنید و در ارتباط با دیگران باشید و سعی کنید از موضوع پایان نامه جدا نشوید.
در صورت نیاز به خدمات سریع ترجمه پایان نامه از بخش ترجمه فوری اقدام فرمائید.

دیدگاه شما چیست؟