ترجمه آنلاین

ترجمه انگلیسی به فارسی

ارائه ترجمه با سرعت و کیفیت و قیمت مناسب

محاسبه سریع قیمت ترجمه

ارسال فایل

ترجمه انگلیسی به فارسی

جمعه 3 فروردین 1397      نویسنده : مدیر سایت     بازدید: 4848    

چگونه یک متن را از انگلیسی به فارسی ترجمه کنیم؟

ترجمه انگلیسی به فارسی

برای ترجمه هر متنی از انگلیسی به فارسی، ابتدا باید بتوانید سه جزء اصلی جمله شامل فعل، فاعل و مفعول را تشخیص دهید. سپس با توجه به لغت نامه معنی تمام کلمات را پیدا کنید. در نهایت، با توجه به اجزای جمله و معنی هر کلمه، جمله معادل فارسی آن را بسازید. توجه کنید که در جملات فارسی ابتدا فاعل می آید، سپس مفعول و در نهایت فعل. این ترتیب را حتما رعایت کنید. پس از اینکه جمله را نوشتید، یک بار دیگر از روی آن بخوانید و جمله را به نحوی تغییر دهید که خواننده، با یک بار خواندن جمله، مفهوم عبارت را کاملا متوجه شود. یعنی در صورت نیاز حروف اضافه، فعل و یا دیگر اجزای جمله را با مترادف های آنها جابجا کنید تا نوشته شما جذاب و مخاطب پسند شود.

مترجم انگلیسی به فارسی نیز همین کار را انجام می دهد... اما چون سال ها در این زمینه تجربه کسب کرده است، دیگر به جدا سازی اجزای جمله فکر نمی کند. او معنی جمله را حس می کند. تنها یکبار از روی جمله می-خواند و معنی آن را متوجه می شود. سپس مفهوم جمله را در قالبی مخاطب پسند می نویسند. همینجاست که تفاوت در روند ترجمه ی یک مترجم حرفه ای با یک فرد عادی مشخص می شود. مترجم برخلاف یک فرد عادی، کلمات را لغت به لغت ترجمه نمی کند و به دلیل تجربه در این زمینه، سرعت بسیار بالایی دارد. مترجم مانند یک نویسنده ی ماهر، جملاتی جذاب و کاملا مفهوم، همانند جملات اصلی متن می نویسد تا مخاطب را به خود جذب کند.

مترجم انگلیسی خوب را از کجا پیدا کنیم؟


گروه ترجمه  آنلاین، دارای تعداد زیادی مترجم زبده است و به کمک آنها، انواع خدمات ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی را ارائه می دهد. بخش ترجمه انگلیسی به فارسی، دارای بیشترین مخاطب در بین اساتید و دانشجویان است. از همین رو، نهایت تلاش و تمرکز خود را بر آن گذاشته ایم که خدمات مربوط به این بخش را به صورت فوری، تخصصی و ارزان ارائه  دهیم. از جمله خدماتی که توسط گروه ما پشتیبانی می شود، می توان به: ترجمه متن انگلیسی، ترجمه تخصصی انگلیسی، ترجمه کتاب انگلیسی به فارسی و ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی اشاره کرد. تمامی خدمات توسط متخصصین ترجمه و مسلط به موضوع، با دقت لازم و مطابق با زبان مقصد انجام می شود و پس از اتمام آن، ناظر ترجمه، ترجمه را بازخوانی می کند. بنابراین تضمین می کنیم که ترجمه ای تخصصی و روان در اختیار شما قرار می گیرد. لازم به ذکر است که مرکز ترجمه آنلاین با رعایت تمامی فاکتورهای خدماتی و تنها، با در نظر داشتن جلب رضایت حداکثری مخاطبان در بخش ترجمه انگلیسی به فارسی، در تمامی سطوح علمی فعالیت می کند.


چرا از مترجم انگلیسی به فارسی استفاده کنیم؟


شما می توانید برای ترجمه انگلیسی به فارسی، از ابزارهای ترجمه مانند مترجم گوگل نیز استفاده کنید. این ابزارها روز به روز پیشرفته تر می شوند و بهتر کار می کنند اما همچنان عیب های زیادی دارند که صحت و درستی ترجمه را تحت الشعاع قرار می دهد. برای مثال این ابزارها لزوما ساختار و اجزای جمله را درست تشخیص نمی دهد که در این حالت، معنی درستی از جمله به شما تحویل داده نمی شود. مشکل مهم دیگر آن است که این ابزارها، حتی اگر معنی جمله را درست بیان کنند، نمی توانند جملاتی شیوا و روان به شما ارائه دهند. به همین دلیل، در زمانی که از این ابزارها استفاده می کنید، باید زمان زیادی را صرف اصلاح جملات (از نظر مکان اجزا) کنید و برخی کلمات یا حروف اضافه  را به معادل دیگری از آنها، تغییر دهید. بنابراین استفاده از این ابزارها برای یک ترجمه تخصصی و مخصوصا در زمانی که وقت کمی دارید، اصلا منطقی نیست. استفاده از چنین ابزارهایی معمولا در زمانی مناسب است که نیاز به ترجمه و درک مفهوم جملاتی ساده با مضمون عمومی و همچنین زمان آزاد داشته باشید. برای ترجمه تخصصی، در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید و سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی خود را برای ما بفرستید. 

قیمت ترجمه انگلیسی به فارسی در ترجمه آنلاین


ترجمه انگلیسی به فارسی در سه سطح طلایی (ترجمه کاملا تخصصی)، نقره ای (ترجمه تخصصی) و برنزی (ترجمه غیر تخصصی) ارائه می گردد و قیمت آن با توجه به حجم پروژه ترجمه، میزان تخصصی بودن متن و سرعت تحویل ترجمه متفاوت است (اعمال تخفیف تنها برای ترجمه های تخصصی صورت می گیرد و هرچه حجم ترجمه بیشتر باشد، متن شما شامل تخفیف های بیشتری می شود). همچنین قیمت های در نظر گرفته شده برای ترجمه انگلیسی به فارسی با توجه به ترافیک کاری بسیار بالا در این بخش، کاملا دانشجویی و ارزان است. از همین رو است که ترجمه آنلاین به عنوان یکی از برترین دارالترجمه های ترجمه ارزان انگلیسی، که هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ قیمت بی نظیر است، شناخته شده است.

کیفیت ترجمه انگلیسی به فارسی


کیفیت ترجمه انگلیسی به فارسی در مرکز ترجمه آنلاین تضمین شده است. وقتی می گوییم تضمین شده، به این معنی است که پس از اتمام آن دسته از ترجمه های انگلیسی به فارسی که در سطوح طلایی و نقره ای درخواست شده بوده اند، متن ترجمه بازخوانی می شود و در صورت نیاز به اصلاح، ترجمه توسط فردی متخصص، بدون دریافت هزینه اضافی اصلاح می گردد تا متنی شیوا و روان به شما تقدیم گردد. هر ترجمه نیز، پس از تحویل به مشتری حداقل به مدت 3 روز ضمانت می شود. البته در ترجمه های بزرگ این زمان بیشتر خواهد بود. لازم به ذکر است که در ترجمه انگلیسی به فارسی تمامی محتوای انگلیسی متن ترجمه می شود و اشکال و فرمول ها نیز به طور دقیق ترجمه می شوند و در فایل ورد قرار می گیرند.

کیفیت ارائه شده در بخش ترجمه انگلیسی به فارسی در کنار سرعت تحویل بی نظیر گروه ما (ما از فعال ترین و سریع ترین دارالترجمه های فوری انگلیسی به فارسی هستیم) زمینه ساز حضور و استقبال جمع کثیری از افراد سرشناس و دانشگاهی گردیده است.

نظرسنجی