ترجمه آنلاین

ترجمه همزمان و اعزام مترجم

مناسب برای شرکت های بزرگ، ادارات و همایش های بین المللی

محاسبه سریع قیمت ترجمه

ارسال فایل

ترجمه همزمان و اعزام مترجم

جمعه 3 فروردین 1397      نویسنده : مدیر سایت     بازدید: 2092    

ترجمه همزمان


بسیاری از افراد در حوزه کاری و حرفه ای خود نیاز دارند که با کشورهای دیگر مراوده داشته و با انها گفتگو کنند و این کار مستلزم دانستن زبان انها می باشد اما یادگیری همه زبان ها و مسلط شدن بر آنها نه منطقیست و نه از عهده همه بر می آید ترجمه همزمان و اعزام مترجم در واقع راهکاری برای رفع این مشکل است. ترجمه شفاهی در واقع همان ترجمه همزمان بوده و متن و یا گفتگوی شفاهی را از یک زبان به زبان دیگر بر می گرداند و با استفاده از مفاهیم موجود در کلام این کار را انجام می دهد.

ترجمه همزمان

ترجمه همزمان هم ردیف


این نوع ترجمه همزمان را در کنفرانس های افراد مشهور سیاسی زیاد دیده اید. در این حالت مترجم به صورت هزمان سخنان شخص مورد نظر را ترجمه و قرائت کرده و در صورت نیاز برای توضیح مفاهیم کلامی شخص، عباراتی را به گفتار وی اضافه می کند. انجام درست این کار نیاز به مهارت و تسلط بالای مترجم دارد.

ترجمه همزمان مکتوب


در این مدل ترجمه همزمان، ابتدا سخنران متن خود را در اختیار مترجم قرار داده تا برگردانده شود بعد از انجام این کار در زمان سخنرانی مترجم همزمان با سخنرانی ، متن برگدانده شده را از رو می خواند و اگر نیاز به توضیحات بیشتری داشت این کار را هم انجام خواهد داد.

ترجمه همزمان مقطع


همانطور که از نام این روش پیداست در ترجمه همزمان مقطع مترجم در بازهای زمانی که سخنان سخنران قطع می شود اقدام به برگرداندن صحبت های وی کرده و آن را در اختیار مخاطبین قرار می دهد. این نوع ترجمه مفهومی بوده و لغت به لغت صورت نمی گیرد و هر چه زمانی که سخنران سخنان خود را بیان می کند طولانی تر باشد کار برگردان صحبت های آن بهتر انجام شده و مترجم برای ارائه مفاهیم کلام وی راحتتر و موفق تر خواهد بود.

در چه جاهایی بهتر است از مترجم همزمان استفاده کنیم؟


مترجم همزمان برای اجلاس های بزرگ و جهانی، کنفرانس های بین المللی که افراد زیادی حضور دارند مورد استفاده بوده و برای جلسات و گردهمایی های کوچک تر و محدود تر و یا جلسات کاری و بازرگانی هم می تواند مفید باشد. اگر صاحب یک شرکت بازرگانی هستید و مرتب با کشورهای دیگر مذاکره می کنید برای یک چنین جلساتی بهتر است از مترجم پیاپی بهره ببرید تا نتیجه مطلوب تری دریافت کنید.

سرویس اعزام مترجم همزمان


در صورت تمایل مشتریان اعزام مترجم همزمان برای جلسات کاری داخلی و خارج از کشور امکان پذیر خواهد بود. مترجم اعزامی توانایی ترجمه همزمان و انجام مکاتبات اداری و تجاری را به نحو مطلوبی خواهد داشت.اعزام مترجم با توانایی تحلیل های لازم اغلب در شرکت های موفق انجام می شود.

نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس با حضور مترجم همزمان


گاهی برخی شرکت ها جلسات خود را با طرف های تجاری خارج از کشور به صورت اسکایپ یا ویدئو کنفرانس انجام می دهند در این حالت شما می توانید با استفاده از یک مترجم همزمان و اعزام مترجم به جلسه، ارتباط موثر و قوی تری با طرف خارجی خود برقرار نموده و از مزایای این
روش ارتباطی کم هزینه تر بهره مند شوید

ترجمه همزمان تلفنی


در این مدل مترجم همزمان به عنوان شخص واسط بین مکالمه تلفنی طرفین قرار گرفته و با مکث های کوتاه صحبت های انها را برمی گرداند و با توجه به تسلط و مهارتی که در این زمینه دارد در انتقال مفاهیم و اصلاحات زبانی انها مشکلی نخواهد داشت و مفاهیم به طور کامل منتقل می شود.

سفارش و هماهنگی برای ترجمه همرمان


در صورتی که شما دارای یک کسب و کار بزرگ هستید، نیاز دارید تا در جلسات و همایش های شکرت با طرف های خارجی خود به بهترین شکل ممکن ارتباط برقرار کنید، برای هماهنگی اعزام مترجم همزمان و یا درخواست مترجم همزمان تلفنی با شماره تماس های شرکت تماس حاصل نمایید.


نظرسنجی