ترجمه آنلاین

ترجمه چکیده

ترجمه کاملا تخصصی چکیده در کوتاه ترین زمان با 14 روز ضمانت

محاسبه سریع قیمت ترجمه

ارسال فایل

ترجمه چکیده

یکشنبه 20 اسفند 1396      نویسنده : مدیر سایت     بازدید: 7251    

چکیده(abstract)  چیست؟


چکیده خلاصه ای از مقاله، پایان نامه یا یک تحقیق است که با فرمتی خاص در آغاز متن مقاله، پایان نامه  و تحقیق قرار می گیرد و با توجه به اهمیت و ارزش آن، ترجمه چکیده بسیار مهم است و باید بسیار دقیق باشد.
 
ترجمه چکیده

ارسال سفارش ترجمه چکیده مقاله  از اینجادر این پست قصد داریم ابتدا کاملا چکیده و نحوه نوشتن آن را توضیح دهیم و سپس شرایط ترجمه آن را در گروه ترجمه آنلاین بیان کنیم.

تفاوت چکیده و مقدمه


چکیده با مقدمه کاملا متفاوت است. مقدمه، "ایده ی اصلی مقاله" را معرفی می کند و عملا مسئله ای را مطرح می کند که قرار است در آن پایان نامه یا مقاله بر روی آن کار شود. در حالی که چکیده "مروری کلی بر مقاله" است و شامل روش های مورد استفاده در مقاله و نتایج بدست آمده از تحقیق می شود.

زمان نوشتن چکیده مقاله


ممکن است این سوال برای شما پیش آید که چکیده و مقدمه در چه زمانی باید نوشته شوند؟ آیا زمان نوشتن چکیده و مقدمه باید متفاوت باشد؟ 

مقدمه را می توانید در همان ابتدای کار بنویسید و به وضوح بیان کنید که قرار است در این تحقیق، چه مسئله ای را حل نمایید. شاید فکر کنید که چون از همان ابتدا می دانید روند مقاله شما به چه صورت است، می توانید چکیده را هم از همان ابتدا بنویسید! پیشنهاد ما این است که این کار را نکنید. چکیده را برای آخر کار بگذارید. اگر چکیده را در آخر بنویسید، خلاصه ای دقیق تر و جامع تر از کار خود خواهید داشت. 

چگونه یک چکیده خوب بنویسیم؟


اگر نیاز دارید که برای مقاله یا پایان نامه ی خود چکیده بنویسید، اصلا نترسید. همانطور که گفتیم، چکیده یک خلاصه ی کوتاه و مستقل از کار شما است که دیگران از آن، برای بررسی اجمالی کار شما استفاده می کنند. در چکیده به طور کلی بیان می کنید که برای انجام پروژه خود چه کارهایی انجام داده اید. چه پروژه شما یک پروژه علمی باشد و چه مربوط به تجزیه و تحلیل ادبی باشد، باید این نکته را رعایت کنید. این متن باید به نحوی باشد که به خواننده کمک کند که کار شما را درک کند تا بدین ترتیب اشخاصی که به دنبال مقاله های مرتبط با کار خود هستند، تنها با خواندن چکیده و قبل از شروع به خواندن مقاله، متوجه شوند که آیا این مقاله با کار آنها مرتبط است یا خیر.

برای نوشتن چکیده، ابتدا مقاله یا پایان نامه خود را به پایان برسانید. سپس یک خلاصه از کارهای خود بنویسید که شامل هدف شما از این تحقیق، مشکلات موجود در آن زمینه، روش های ارائه شده تاکنون، نتایج به دست آمده و نتیجه گیری شما از این کار باشد. پس از آنکه این جزئیات را نوشتید، تنها کاری که باقی می ماند آن است که این اطلاعات را به فرمت چکیده بنویسید. از آنجا که چکیده، تنها خلاصه ای از کارهایی است که برای پروژه خود انجام داده اید، نوشتن آن ساده است. نگران نباشید. در ادامه گام های نوشتن یک چکیده ی خوب را مفصل توضیح داده ایم.

گام 1. ابتدا مقاله یا پایان نامه خود را بنویسید.

درست است که چکیده در ابتدای مقاله یا پایان  نامه می آید اما هدف از آوردن آن، بیان خلاصه ای جامع از کل کار تحقیقی شماست. این قسمت برای معرفی موضوع شما نیست. بلکه خلاصه ای است از همه ی آنچه در مقاله خود نوشته اید. پس این قسمت را پس از اتمام کار خود بنویسید. 

گام 2. ویژگی های ظاهری چکیده

شما چه برای یک ژورنال مطلب نوشته باشید، چه برای استاد خود، به عنوان یک کار کلاسی و چه به عنوان قسمتی از یک پروژه، نیاز دارید تا قبل از شروع به نوشتن چکیده، فرمت خاصی که برای چکیده از شما خواسته شده را بدانید. بنابراین ابتدا به دستورالعمل ها مراجعه کنید و آنها را همواره در ذهن داشته باشید. برای مثال مشخص کنید که:

آیا برای متن چکیده، یک حداقل یا حداکثر طول مشخص شده است؟
آیا فرمت خاصی برای نوشتن چکیده مد نظر است؟
آیا شما چکیده را برای استاد خود می نویسید یا برای یک انتشارات؟

گام 3. خوانندگان را هم در نظر بگیرید.

هدف از نوشتن چکیده آن است که به خواننده کمک کند تا به خوبی، متوجه کار شما شود. برای مثال در ژورنال های علمی، چکیده به خواننده کمک می کند تا او بتواند به سرعت تصمیم بگیرد که آیا موضوع مورد بحث در این مقاله، مورد نیاز و مورد علاقه او هست یا خیر؟ چکیده همچنین کمک می کند که خواننده به سرعت کار شما را درک کند. پس در زمان نوشتن چکیده، نیازهای خوانندگان مقاله خود را همواره در نظر داشته باشید.

آیا دیگر اعضای دانشگاه نیز، چکیده شما را خواهند خواند؟
آیا این مقاله باید برای شخصی که در این زمینه تخصص ندارد نیز قابل فهم باشد؟ یعنی مقاله در چه حد باید تخصصی نوشته شود؟

گام 4. قبل از نوشتن چکیده، نوع آن را مشخص کنید.

اگرچه تمام چکیده ها هدف یکسانی را دنبال می کنند اما می توان دو نوع کلی برای چکیده در نظر گرفت: چکیده توصیفی (descriptive) و چکیده آموزنده (informative). ممکن است که از شما خواسته شده باشد که چکیده را به یکی از این دو حالت بنویسید. اما اگر از شما خواسته نشده است، خودتان بسته به مقاله ای که نوشته اید، نوع مناسب را انتخاب کنید. معمولا چکیده های آموزنده برای مطالعات طولانی و فنی استفاده می شود و چکیده های توصیفی، برای مقالات کوتاه.

چکیده  توصیفی

هدف از تحقیق و روش های مورد استفاده در تحقیق را بیان می کند اما به نتایج تحقیق هیچ اشاره ای نمی کند. این نوع چکیده معمولا 100 تا 200 کلمه است. 

چکیده  آموزنده

نسخه ای فشرده شده از مقاله شما هستند و به صورت اجمالی تمام مطالب گفته شده در مقاله را (از جمله بخش نتیجه گیری) بیان می کنند. به همین دلیل است که این نوع چکیده از چکیده های توصیفی طولانی تر هستند. طول چکیده های آموزنده محدود نیست و می تواند از یک پاراگراف تا یک صفحه متغیر باشد.

در نوشتن متن چکیده، سعی کنید به سوالات زیر نیز پاسخ دهید:

چرا تصمیم گرفته اید که این موضوع را برای تحقیق خود انتخاب کنید؟
تحقیق شما مربوط به چه حیطه ای می شود و آیا این حیطه خاص است یا عام؟
در این حیطه، چه مسائلی و مشکلاتی وجود دارد و شما سعی کرده اید کدام مسئله را حل کنید؟
در این تحقیق، چه ایده جدیدی را برای حل مسئله ی مورد نظر، داده اید؟
چگونه تحقیق خود را انجام داده اید؟
یافته های حاصل از این تحقیق چیست؟
چرا این تحقیق و یافته های شما مهم است؟
چرا یک فرد باید تمام مقاله شما را بخواند؟
پیامدهای تحقیق شما چیست؟

اگر شما مطالب بالا را کامل بخوانید و مراحل گفته شده را برای نوشتن چکیده اعمال کنید، چکیده ی بسیار خوبی خواهید داشت. اما اگر مشغله شما زیاد است یا احساس می کنید که به کمک نیاز دارید، با ما تماس بگیرید. در صورت امکان ما هم برای شما چکیده می نویسیم و هم چکیده شما را به هر زبان دیگری که بخواهید ترجمه می کنیم. نوشتن چکیده پایان نامه، ترجمه چکیده پایان نامه یا ترجمه چکیده مقاله خود را به ما بسپارید و با خیال راحت به دیگر کارهای خود بپردازید. ما در ترجمه  آنلاین سرویس های مختلفی را ارائه می دهیم، از جمله ترجمه چکیده. همواره به یاد داشته باشید که نیاز شما هر چه که باشد ما قادر به برآورده کردن آن هستیم. ما هم تجربه داریم، هم کارکنان ماهر و هم منابع لازم تا کار شما را فوری، ارزان و تخصصی انجام دهیم.

همانطور که گفتیم، چکیده خلاصه ای از مقاله، پایان نامه یا تحقیق است و مهمترین بخش مقاله و پایان نامه محسوب می شود. این بخش باید به بهترین شکل نوشته و ترجمه گردد تا پیام تحقیق، به خوبی به خواننده منتقل شود. ترجمه چکیده نیازمند تخصص بسیار بالا به موضوع تحقیق و همچنین تسلط بالایی بر زبان انگلیسی است. از این رو اکثر دانشجویان و اساتید، ترجمه چکیده مقاله یا ترجمه چکیده پایان نامه خود را به یک مترجم متخصص می سپارند. استفاده از یک مترجم متخصص برای ترجمه چکیده به انگلیسی به شما کمک می کند تا مطمئن باشید که چکیده ترجمه شده صحیح (از نظر نحوه نگارش) و تاثیرگذار (بر خواننده) است. 

ترجمه چکیده گروه ترجمه آنلاین


ترجمه آنلاین برای ترجمه چکیده ارزش بسیار زیادی قائل است و آن را با اولویت بیشتری با توجه به رشته تخصصی، به مترجم مربوطه ارسال می کند. مدت انجام ترجمه چکیده در اکثر مواقع و در صورتی که مترجم مشغول نباشند یک روز خواهد بود. خدماتی که ما در این بخش ارائه می دهیم شامل: نوشتن چکیده پایان  نامه، ترجمه چکیده پایان  نامه به انگلیسی، نوشتن چکیده مقاله، ترجمه چکیده مقاله به انگلیسی، ترجمه چکیده فارسی به انگلیسی و سایر خدمات مشابه می شود. برای استفاده از این خدمات، تنها کافیست چکیده را برای ما ارسال کنید. در مدت کوتاهی چکیده ترجمه شده را تحویل خواهید گرفت. ما همواره منتظر بازخوردهای شما هستیم، پس حتما نظر خود را راجع به خدمات دریافتی، با ما در میان بگذارید.


کیفیت ترجمه چکیده


ترجمه آنلاین با داشتن کادری مجرب از مترجمین دانشگاهی و حرفه ای اقدام به ترجمه چکیده مقالات و پایان نامه ها، به صورت کاملا تخصصی می کند و آن ترجمه را به مدت 14 روز تضمین می نماید. همانند همیشه ترجمه چکیده شما، به مترجمی داده می شود که به موضوع تحقیق، مسلط باشد. پس از کیفیت بالای کار اطمینان داشته باشید.

قیمت ترجمه چکیده


قیمت ترجمه چکیده با توجه به اهمیت بالای آن، نسبت به قیمت ترجمه سایر قسمت های مقاله یا پایان نامه، باید بیشتر باشد، اما به طور کلی می توانیم ادعا کنیم که قیمت ترجمه چکیده فارسی به انگلیسی در دارالترجمه ترجمه آنلاین، در مقایسه با سایر مراکز ترجمه، به دلیل در نظر گرفتن جامعه دانشجویی توسط این مرکز، در پایین ترین سطح ممکن قرار دارد.

نظرسنجی