ترجمه آنلاین

ترجمه متن

ترجمه متن انگلیسی فارسی فوری تخصصی ارزان

محاسبه سریع قیمت ترجمه

ارسال فایل

ترجمه متن

یکشنبه 20 اسفند 1396      نویسنده : مدیر سایت     بازدید: 6522    
امروزه همه وقت کم دارند. تکنولوژی اینقدر سریع رشد پیدا کرده و می کند که برای آگاه بودن از تمام اتفاقات دنیا وقت نیست. بنابراین برای موفقیت نیاز است تا سریع تر از دیگران متن ها و مقالات معتبر را مطالعه کنید.
 
ترجمه متن

در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم چرا نیاز دارید تا ترجمه متن های خود را به گروه ترجمه آنلاین بسپارید؟

شما، برای همگام شدن با روند توسعه جهان و موفق شدن در کسب وکار و رشته تحصیلی خود باید تمام مقالات معتبر و متن هایی که منتشر شده است را مطالعه کنید. مقالات مهم و معتبر به زبان انگلیسی نوشته می شوند تا مشتاقان علم از تمام نقاط جهان، بتوانند این مقالات را بخوانند. اما سوال اینجاست که ما با چه سرعتی می توانیم یک متن را بخوانیم؟ آیا شما تا به حال، سرعت متن خوانی خود را محاسبه کرده اید؟


سرعت مطالعه متن توسط خود را بسنجید


برای این کار یک دقیقه زمان بگیرید. کتاب یا متنی که تا به حال مطالعه نکرده اید را باز کنید. یک صفحه از آن را به صورت تصادفی باز کنید. محل شروع را انتخاب کنید و ابتدای خط مورد نظرتان را علامت بزنید. شروع به خواندن متن کنید تا یک دقیقه تمام شود. محل پایان (آخرین کلمه ای که خوانده اید) را نیز علامت بزنید. حال، تعداد کلماتی که مطالعه کرده اید را بشمارید. هر کلمه ای که با فاصله از دو کلمه ی قبل و بعد خود جدا شده را بشمارید. حتی حروف اضافه (مانند و، با، ...).
 
ترجمه سریع متن

 چه تعداد کلمه را در یک دقیقه خواندید؟ این عدد، سرعت خواندن متن توسط شما را نشان می دهد. البته سرعت خواندن متن به زبان بومی خودتان! یعنی فارسی. برای مثال اگر 300 کلمه را شمارش کرده اید، عدد 300 به این معنا است که شما به طور متوسط 300 کلمه در دقیقه می خوانید. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که زیاد کتاب می خوانید، سرعت خواندن متن توسط شما احتمالا خوب است. یعنی حداقل 600 کلمه در دقیقه. یعنی یک فرد کتاب خوان می تواند با سرعتی حداقل دو برابر، به نسبت یک فرد عادی کتاب بخواند. به عبارت دیگر، یک فرد کتاب خوان که سرعت مطالعه او بالاتر است، بیشتر در وقت خود صرفه جویی می کند و حداقل دو برابر بیشتر وقت آزاد دارد.

 

سرعت مطالعه متن انگلیسی را بسنجید

 
حال یک متن یا کتاب انگلیسی بیاورید (یا هر زبان دیگر غیر از زبان بومی خودتان، که توانایی خواندن کلمات آن را دارید). مانند توضیحات پاراگراف قبل، شروع به خواندن کنید و سرعت خود را محاسبه کنید. متن را طوری بخوانید که مفهوم آن را درک کنید. چه تعداد کلمه توانستید بخوانید؟ تعداد کلمه خیلی کمتر شد؟ یک حقیقت وجود دارد. سرعت مطالعه یک متن که به زبان بومی شما نباشد، خیلی کمتر از سرعت مطالعه متنی است که به زبان خودتان نوشته شده است. این طبیعی است. نگران نباشید. برای مثال اگر شما یک فردی با سرعت مطالعه عادی بوده اید و برای مثال، سرعت مطالعه متن توسط شما (برای یک متن به زبان بومی خودتان) 300 کلمه در دقیقه بوده است، احتمالا متن به زبان غیر بومی خود را با حدود 100 کلمه در دقیقه (کمی کمتر یا بیشتر) مطالعه می کنید. یعنی یک سوم برابر. چرا؟ چون شما زمان بیشتری را صرف می کنید تا مفهوم یک جمله را متوجه شوید. این یعنی چه؟ یعنی اگر خواندن یک متن یک صفحه ای فارسی برای شما یک ساعت طول میکشید، خواندن یک متن یک صفحه ای انگلیسی برای شما سه ساعت (سه برابر) طول خواهد کشید.

این را نیز در نظر بگیرید که اگر شما به جای کتاب یا متن چاپ شده بر روی کاغذ، از صفحه نمایش (گوشی، لپتاپ، کامپیوتر، و ..) برای مطالعه استفاده کنید، سرعت مطالعه شما ممکن است باز هم کمتر شود؛ چون خواندن کلمات کمی دشوارتر است. از طرف دیگر به دلیل نور بازتاب شده توسط صفحه های نمایش، چشم شما زودتر خسته می شود و خیلی سریع تر از حالت عادی از ادامه خواندن دست می کشید. همه این عوامل سبب می شوند تا سرعت مطالعه متن، بسیار کاهش پیدا کند. یعنی بیشتر از سه ساعت برای هر صفحه انگلیسی! 

گفتیم تکنولوژی سریع پیشرفت می کند و ما برای موفقیت در کسب وکار و رشته تحصیلی خود، باید مقالات و کتاب های زیادی بخوانیم که توسط افراد موفق نوشته شده است. این متن ها هم که به زبان انگلیسی هستند. حال فرض کنید که از صبح تا عصر مشغول به کار هستید. کارهای انجام نشده زیادی دارید. اما در عین حال نیاز دارید که برای پیشرفت خود و کسب وکارتان هر روز چند صفحه از یک مقاله به زبان انگلیسی را بخوانید! خواندن این متن برای شما چقدر طول خواهد کشید؟ قبلا محاسباتی انجام دادیم. گفتیم اگر شما یک فرد با سرعت مطالعه عادی باشید، احتمالا خواندن هر صفحه انگلیسی برای شما سه ساعت طول می کشد (آن هم در بهترین حالت). این یعنی چی؟ یعنی احتمالا مجبورید در هر روز، از تمام کارهای دیگر خود صرف نظر کنید و فقط وقت خود را صرف ترجمه متن کنید. به فرض که این کار را می کنید. از کجا می دانید که پس از این همه کار و مشغله و با این ذهن خسته، متن را درست ترجمه کرده اید؟ علاوه بر اینکه خستگی دقت و قدرت تمرکز شما را کاهش می دهد، اگر از اصول و قواعد ترجمه آگاهی نداشته باشید احتمالا تلاش شما برای ترجمه متن انگلیسی، نتیجه مطلوبی نخواهد داد.
 
اهمیت زمان در ترجمه متن

شما باید مطمئن باشید که ترجمه متن را درست نوشته اید و ترجمه اصطلاحات در آن، به درستی صورت گرفته است. متن شما ممکن است حاوی مخفف ها، مترادف ها و خلاصه نویسی هایی باشد که شما را گیج کند، مخصوصا در زمانی که از معنای دقیق آنها اطلاعی ندارید. از طرف دیگر، هر کلمه چند معنی مختلف دارد که بسته به متن، باید از یکی از آنها در ترجمه متن استفاده کنید. برای مثال کلمه monitor یا به یک دستگاه اشاره می کند و یا مربوط به فرایند مشاهده چیزی را در یک بازه زمانی است. 

پیشنهاد ما به شما این است: ترجمه متن خود را به ما بسپارید. ما متن شما را به صورت فوری به زبان بومی خودتان ترجمه می کنیم. به این ترتیب، شما هم در زمان خود صرفه جویی کرده اید، هم ترجمه تخصصی متن دارید که از درستی آن مطمئنید و هم به تمام اطلاعات و دانش مورد نیاز خود رسیده اید. ما به شما کمک می کنیم تا در کسب وکار خود موفق شوید و همیشه به روز باشید. ما در گروه ترجمه  آنلاین سرویس های مختلفی را ارائه می کنیم. کار شما هر چه که باشد ما قادر به انجام آن هستیم. ما هم تجربه داریم، هم کارکنان ماهر و هم منابع لازم داریم تا کار شما را فوری، به صرفه و با دقت انجام دهیم.

اگر شما تعداد زیادی متن تخصصی و عمومی دارید و نیاز دارید که آنها را به صورت فوری و بلادرنگ ترجمه کنید، درنگ نکنید. سایت ترجمه  آنلاین به همین منظور برای شما طراحی شده است. هر متنی که شما یا سازمان شما نیاز داشته باشد، ما قادر به ترجمه آن هستیم. شما دیگر نیاز به سرمایه گذاری زیاد در این زمینه و استخدام افرادی جدید یا صرف هزینه زیاد برای آموزش کارکنان خود ندارید. ما ترجمه متن تخصصی شما را فوری، ارزان و تخصصی انجام می دهیم.

قیمت ترجمه متن


ترجمه متن در سه سطح ترجمه کاملا تخصصی (طلایی)، ترجمه تخصصی (نقره ای) و  ترجمه عمومی (برنزی)  از انگلیسی به فارسی و از فارسی به انگلیسی انجام می شوند. برای اطلاع از قیمت دقیق ترجمه هر صفحه، در هر پلن ترجمه، به صفحه قیمت ترجمه مراجعه کنید. قیمت های در نظر گرفته شده کاملا متناسب با بودجه شما و دانشجویی در نظر گرفته شده است. قیمت های ترجمه تخصصی و آنلاین متن در سایت ما را با دیگر سایت ها مقایسه کنید. تفاوت قیمت را خواهید دید. 

کیفیت ترجمه متن


ترجمه متن ها متناسب با موضوع متن و پلن انتخابی شما، در اختیار مترجمین مسلط در آن زمینه قرار می-گیرد. در ترجمه های طلایی به کاربر اطمینان داده می شود که ترجمه انجام شده، کاملا تخصصی است. همچنین ترجمه های طلایی به مدت حداقل دو هفته ضمانت می شوند. سفارش ترجمه شما چه سفارش ترجمه متن فارسی به انگلیسی باشد و چه سفارش ترجمه متن انگلیسی به فارسی، توسط مترجمین مسئولیت پذیر به صورت آنلاین انجام می شود. 

ترجمه متن آنلاین با همراهی ترجمه آنلاین ممکن می شود


گروه ترجمه آنلاین به کمک مترجمین حرفه ای و متخصص متن های شما را شیوا و روان ترجمه می کند. مترجمان ما تمام قسمت های متن، از جمله جداول، نمودارها و عکس ها را نیز ترجمه می کنند. فرایند سفارش ترجمه متن بسیار راحت است؛ تنها کافیست متن فایل خود را برای ما ارسال نمایید. تمام هماهنگی ها از طریق پیامک و ایمیل انجام می شود و شما در سریع ترین زمان ممکن، ترجمه متن خود را دریافت خواهید کرد. ترجمه آنلاین ثابت کرده است که ارزان ترین خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد. شما همچنین می توانید برای خلاصه نویسی متن و ویرایش تخصصی متن نیز سفارش ارسال کنید.

نظرسنجی